Linki do stron

Lauder Polska e-school

E-school na Facebooku

 

http://lauder.lodz.pl/images/stories/szkoly_lm.jpg

ZESPÓŁ SZKÓŁ
LAUDER-MORASHA
w WARSZAWIE:

- PRZEDSZKOLE,
- SZKOŁA PODSTAWOWA,
- GIMNAZJUM
,

 

OBOZY FUNDACJI LAUDERA  
W POLSCE
JEWISH LAUDER CAMPS IN POLAND
http://lauder.lodz.pl/images/wisla_2015/projekt%20raportu%202015_page_1.jpg
Raport Wisla 2015 - educational camp - eng

http://www.lauder.lodz.pl/images/wisla_2015/biuletn%20wisla%202015_page_1_maly.jpg
Gazetka z Obozu Laudera - Wisła 2015
http://lauder.lodz.pl/images/gazetka_2014/001plm.jpg
Gazetka z Obozu Laudera - Wisła 2014
http://lauder.lodz.pl/images/gazetka_2014/001m.jpg

Newsletter Lauder Foundation

Wisla 2014

Warszawa | Jerozolima

Radio Magen Dawid

radio online

NOWA TV ŻYDOWSKA

http://jn1.tv/static/img/logo_top_jn1.jpg

 

NOWA TV ŻYDOWSKA
NADAJĄCA PO ANGIELSKU,
ALE ICH STRONA
JEST DOSTĘPNA
TAKŻE PO ROSYJSKU
INFORMATOR KLUBU EDUKACYJNEGO FUNDACJI MAGEN DAWID (15.05.10) PDF Drukuj Email
niedziela, 23 maja 2010 22:19

SZALOM!
I. NASTĘPNA WIZYTA I WYKŁAD REBECYN SHOSHANY SIMONS - PRZENIESIONA NA INNY TERMIN.

REBECYN SHOSHANA SIMONS Z POWODÓW ZDROWOTNYCH NIE PRZYJEDZIE.PRZEPRASZAMY.

W poniedziałek(17.05.10), godz. 18.00, odwiedzi nasz klub ponownie Rebecyn Shoshana Simons z wykładem o święcie Szawuot, o nadaniu Tory i przykazań na górze Synaj, o księdze Rut i samej Rut, o której czytamy i opowiadamy z okazji tego święta.
Wszyscy są mile widziani w klubie, aby sie spotkać z rebecyn. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Rzadka okazja aby posłuchać o święcie a także mozliwość porozmawiania i zadania pytań. Szczególnie gorąco rebecyn Shoshana zaprasza kobiety.

III. BIBLIJNE ŚWIĘTO SZAWUOT.
Zbliżamy sie do obchodzenia święta Szawuot (pięćdziesiąty dzień od drugiego dnia Pesach), święta upamiętniającego nadanie Tory i Przykazań narodowi Bożemu. U nas trwa ono dwa dni: od wtorku wieczór do czwartku wieczór.
W naszym klubie uczcimy to święto spotkaniem z rebecyn w poniedziałek, a także będziemy je wspominać, w piątek, przy okazji powitania Szabatu.
Tam przy górze Synaj był początek, gdy Bóg nadawał swemu ludowi i całemu światu przykazania, nauki i wskazówki jak interpretowac świat i życie i jak żyć i postępować.
IV. WIECZÓR SZABATOWY ZNÓW W KLUBIE - SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Po krótkiej przerwie mamy miłą przyjemność i możliwość spotkac sie razem, aby zobaczyć sie, porozmawiać oraz uczcić siódmy dzień tygodnia - szabat.
Zapraszamy, na piątek na godz. 18.00. Nie zapomnijmy o drobnej cedace (drobnym datku) na rzecz piątkowego spotkania.
Ten kto chce pomóc w przygotowaniu kolacji szabatowej proszony jest na 17.00 w czwartek.
V. DZIEŃ JEROZOLIMY
Od poniedziałku wieczór do wtorku wieczór wszyscy miłośnicy świętego miasta - Jerozolima na całym świecie, obchodzili jej święto, czyli upamiętnienie chwili ponownego zjednoczenia miasta w 1967 r.
Miasto zostało ponownie zjednoczone i stało sie ponownie wielkim ośrodkiem duchowego wzlotu i rozwoju dla wierzących trzech wielkich religii światowych. Zostało otwarte dla wszystkich chociaz Żydzi tak jak kiedyś i teraz sa tego miasta strażnikami.
Z tej okazji 43 rabinów weszło na wzgórze świątynne, aby w ten sposób uczcić ponowne zjednoczenie.
My wspominajmy to miasto w modlitwach naszych i prośmy o pokój dla Jerozolimy.
VI. HEBRAJSKI NADAL TRWA   
UWAGA, W LIPCU ORGANIZUJEMY WAKACYJNY EXPRESOWY KURS HEBRAJSKIEGO DLA POCZĄTKUJACYCH DWA RAZY W TYGODNIU.
PROSIMY SIE ZGŁASZAĆ POD EMAIL ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .plTen e-mail jest chroniony przed spame, włącz obsługę Javascript w przeglądarce, by go zobaczyć ) lub tel 501 271 721.
ZAPRASZAMY.
VII. LIST Z RZESZOWA
"Piszę do państwa ten list. List, a możne właściwie apel o pomoc. Opisze państwu pewna sytuacje w której czara goryczy przelała się, i nie potrafię przejść obok tego nie reagując.
Otóż w dniu 08 maja 2010 odbyły się piłkarskie derby miasta Rzeszowa.
Sytuacja która na nich zaistniała zdruzgotała mnie i wielu moich przyjaciół.  Wszyscy już zostali przyzwyczajeni ze słowo "ŻYD" jest w pewnych kręgach słowem obraźliwym, i nad wyraz używanym. Jednakże ta sytuacja przerosła wszystkie dotychczasowe przykłady ataków na kulturę i naród Państwa Izrael.  http://img192.imageshack.us/i/resoviarzeszw1.jpg/
Kibice Resovii  Rzeszów zaprezentowali transparenty, które poruszyły ludzi zebranych na stadionie, oraz zakładam porusza ludzi w całej Polsce. Na transparentach tych została zaprezentowana postać mężczyzny żydowskiego pochodzenia z charakterystyczna jarmułką w barwach Izraela, tym samym kolorach symbolizujących cierpienie ludzi w okresie holokaustu.
A nad nim zaprezentowano napis "ŚMIERĆ GARBATYM NOSOM". http://img99.imageshack.us/i/resoviarzeszw.jpg/
Sformułowanie niezwykle obraźliwe nawołujące do agresji, a wręcz fizycznej eliminacji w odniesieniu do Narodu Izraela. Jest to oczywisty atak na kulturę, i na uczucia.  
Zachowanie Kibiców tego klubu nie jest przypadkiem. Ludzie ci znani są w całej Polsce z rasizmu. Nazywają siebie bowiem ARYJSKĄ HORDĄ. Nie ma tu możliwości pomyłki, czy zlej interpretacji. Z moich informacji wynika, ze są liderami propagowania antysemityzmu w Polsce."
TAKIE ZACHOWANIA WINNY BYĆ ŚCIGANE Z URZĘDU. TAKIE RASISTOWSKIE I ANTYSEMICKIE ZACHOWANIA POWINNY BYĆ PIĘTNOWANE NIE TYLKO PRZEZ NAS ALE PRZEZ CAŁE SPOŁECZEŃSTWO POLSKIE.
REAKCJA PZPN NA INTERWENCJE: " Wydział Dyscypliny PZPN ukarał oba rzeszowskie kluby – Stal i Resovię – za zachowanie swoich kibiców podczas sobotnich derbów. – Obie drużyny będą grały w najbliższych kolejkach bez udziału publiczności – mówi dla tvn24.pl szef Wydziału Dyscypliny Artur Jędrych. Policja zatrzymała dwóch kibiców Resovii, którzy są odpowiedzialni za rozwinięcie transparentu z antysemickimi hasłami. Jeden z nich już usłyszał zarzut prokuratorski." - wg TVN24.pl

I TAK POWINNO BYĆ - NATYCHMIASTOWA REAKCJA NA WSZELKIE TAKIE WYBRYKI, NAWET GDYBY W POLSCE NIE BYŁO ANI JEDNEGO ŻYDA.
POZDRAWIAMY I ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE.